התרומה של סדנאות בישול עבור הילדים

סדנאות בישול – התרומה לפיתוח כישורים מנטליים אצל ילדים ובני נוער

סדנאות בישול הן דרך מצויינת ללמוד וליהנות בקבוצה מחוויה יצירתית עם תוצאות טעימות ומענגות. כשמדובר בילדים, האיכויות של סדנאות בישול אפילו מתעצמות. ילדים ובני נוער יוצרים קשר מיידי עם הבישול בסדנה ומפיקים ממנה כל מיני ערכים מוספים שתורמים להתפתחותם האישית והחברתית. הילדים שלנו, שרגילים להיות מוזנים על ידינו מקבלים במסגרת סדנאות הבישול עצמאות יוצאת דופן לבשל עבור עצמם ועבור חבריהם ולגלות את התהליך הסבלני והמסור הנדרש כדי להכין אוכל טעים ומוצלח.

 החוויה החושית

הדבר הראשון שבולט במפגש של ילדים עם חומרי הגלם שבמטבח הוא החוויה החושית, המשלבת מגע עם בצק וחומרים אחרים, עם ריחות וצלילים של מטבח ובישול. הילדים פוגשים את החומרים לפני שהם הופכים לאוכל מוגמר והופכים אותו לכזה מבין ידיהם. בחוויה כזו יש המון עוצמה שהילדים מייחסים לעצמם.

להתחבר לאוכל

סדנאות בישול לילדים הן דרך מצויינת לחבר את הילדים של היום לאוכל אמיתי ובריא, ולהכיר להם את התהליך המלא שהאוכל (שהם מכירים מהצלחת) עובר לפני שהוא מוכן. זו ההזדמנות לספר להם מאיפה הוא מגיע, על התרבויות מכל רחבי העולם שהמציאו תבשיל מסויים וייצאו אותו לעולם. זו גם הזדמנות להקנות לילדים מודעות ויכולת להבחין בין מזונות מעובדים ותעשייתיים למזונות ביתיים וטבעיים שהרבה יותר בריאים עבורם.

לתת דרור ליצירתיות

בישול לילדים מאזן בין שני מרכיבים חשובים : הצורך לדייק, להצמד למתכון, להתנהל במטבח בצורה נקיה, מסודרת ומוקפדת ומצד שני , היכולת ליצור, לאלתר, לבטא ייחודיות וחשיבה חופשית. יש המון מקום לשלב גם במתכון קבוע ומובנה את הדמיון היצירתי של הילדים (למשל בקישוט המזון), וסדנאות בישול טובות יודעות לעשות זאת היטב.

הכוח של הביחד

סדנת בישול לילדים נערכת בקבוצה והטבח משמש כר פורה ללימוד ערכים כגון שיתוף פעולה ועזרה הדדית. בבישול שנעשה במשותף לכל אחד יש חלק בשלם והילדים לומדים באופן חוויתי עד כמה חשוב כל אחד מהם להצלחת התבשיל.

התהליך : סבלנות, התמדה, שקדנות וחווית הצלחה

לרוב, ילדים לא זוכים לחוות בחיי היום יום שלהם עבודה תהליכית מוחשית כל כך כפי שניתן לחוות בסדנאות בישול. בישול מוצלח דורש התמסרות רצינית לכל שלבי התהליך, ומי שיתרשל באחד מהם יקבל בסוף התהליך משוב ברור מאוד בדמות תבשיל שלא צלח. מהעבר השני, בישול מוצלח כולל גם חווית הצלחה רבת עוצמה וחיזוק חיובי על סבלנות, שקדנות ודיוק, כמו גם על כל יתר התכונות או הכישורים שהוא דרש.

לקבלת פרטים על חוגים וסדנאות לילדים תתקשרו עכשיו

ל- 052-3525450,

חן שלום, מעבירה סדנאות בישול מקצועיות לילדים ומבוגרים

לדף של סדנאות לילדים באתר לחצו כאן