פלפל שחור מוריד סוכר

מחקר מצא כי פריו של הפלפל השחור מוריד רמות סוכר בדם בצום עד 33%

ומפחית עלייה של רמת הסוכר בדם אחרי ארוחה עד 44%. אלו הם ללא ספק נתונים

מרשימים עבור חולי סוכרת, אבל לא רק

פלפל שחור מוריד סוכראחד מן הפתרונות היותר יעילים לטיפול בסוכרת הוא צריכת פלפל שחור או תרכיז המופק ממנו. במחקרים נמצא שפריו של צמח זה מוריד רמות סוכר בדם בצום עד 33% ומפחית עלייה של רמת הסוכר בדם אחרי ארוחה עד 44%. אלו הם ללא ספק נתונים מרשימים.

 

מחקר שמשכו היה 3 חודשים נערך לשם השוואת הפעילות של פלפל שחור כנגד התרופה מטפורמין. מתוצאות המחקר עלה כי תבלין זה היה הרבה יותר יעיל מן התרופה. בנוסף להורדת רמות הסוכר בדם, הוא הפחית גם רמות מופרזות של כולסטרול LDL ושל טריגליצרידים. 
 
גרגירים או אבקה?את הפלפל השחור ניתן להשיג כגרגרים או כאבקה. מומלץ לקנות פלפל שחור כגרגרים ולטחון אותו לבד לעתים תכופות על מנת לשמור על טריותו. כך הוא מכיל יותר פיפרין. כך גם ניתן להבטיח שלא הוסיפו לו חומרים נוספים ובלתי רצויים. אין לבשל אותו אלא רק להוסיף אותו אחרי בישול. בישול גורם לאובדן חומרים פעילים שונים המצויים בו ובכללם ויטמין C. אם ניתן מומלץ לקנות אותו מגידול אורגני. את הפלפל השחור כדאי לשמור בכלי זכוכית במקום חשוך, קריר ויבש. פלפל שלם ישמור על ערכיו משך זמן ארוך יותר. הקפאה יכולה להוסיף לערכו בכך שהיא משמרת היטב את כמות הפיפרין שבו. הוא מתאים לשילוב עם מיצי ירקות, סלטים ותבשילים. את הפיפרין ניתן לרכוש גם כתוסף מזון.ואם כל זה לא מספיק, הוא נמצא כמסייע גם נגד אינפקציות של חיידקי סטרפטוקוקוס, סטפילוקוקוס, סלמונלה וטרכיאה.